Kantoni Condé-sur-Noireau

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Condé-sur-Noireau
Canton de Condé-sur-Noireau
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Basse-Normandie
Departamenti Calvados
Arrondissement Vire
Kryeqëndra Condé-sur-Noireau
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 105,21 km2
Popullsia 8.571 banorë 2009
Dendësia 81,47 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 1412

Kantoni Condé-sur-Noireau (frëngjisht: Canton de Condé-sur-Noireau) është një kantondepartamentin Calvados, rajonin Basse-NormandieFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Condé-sur-Noireau. Ka sipërfaqe 105.21km2 dhe popullsi 8571 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Condé-sur-Noireau aktualisht përbëhet nga 11 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011-2014 - Pascal Allizard

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]