Jump to content

Kantoni Caen-3

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Kantoni Caen-3
kanton
Popullsia
 • Gjithsej18.496

Kantoni Caen-3 (frëngjisht: Canton de Caen-3) është një kantondepartamentin Calvados, rajonin Basse-NormandieFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Caen. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 18496 banorë.

Përbërja aktuale

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Caen-3 aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]
  • 2011-2014 - Sonia de La Provôté

Lidhje të jashtme

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]