Kantoni Caen-7

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kantoni Caen-7
Canton de Caen-7
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Basse-Normandie
Departamenti Calvados
Arrondissement Caen
Kryeqëndra Caen
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 14.029 banorë 2009
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 1443

Kantoni Caen-7 (frëngjisht: Canton de Caen-7) është një kantondepartamentin Calvados, rajonin Basse-NormandieFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Caen. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 14029 banorë.

Administrimi[redakto | përpunoni burim]

Përbërja aktuale[redakto | përpunoni burim]

Kantoni Caen-7 aktualisht përbëhet nga 2 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[redakto | përpunoni burim]

Demografia[redakto | përpunoni burim]

Shiko edhe[redakto | përpunoni burim]

Referime[redakto | përpunoni burim]

Lidhje të jashtme[redakto | përpunoni burim]