Kantoni Douvres-la-Délivrande

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Douvres-la-Délivrande
Canton de Douvres-la-Délivrande
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Basse-Normandie
Departamenti Calvados
Arrondissement Caen
Kryeqëndra Douvres-la-Délivrande
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 56,81 km2
Popullsia 22.895 banorë 2009
Dendësia 403,01 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 1414

Kantoni Douvres-la-Délivrande (frëngjisht: Canton de Douvres-la-Délivrande) është një kantondepartamentin Calvados, rajonin Basse-NormandieFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Douvres-la-Délivrande. Ka sipërfaqe 56.81km2 dhe popullsi 22895 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Douvres-la-Délivrande aktualisht përbëhet nga 10 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]