Kantoni Lisieux-3

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Lisieux-3
Canton de Lisieux-3
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Basse-Normandie
Departamenti Calvados
Arrondissement Lisieux
Kryeqëndra Lisieux
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 12.852 banorë 2009
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 1449

Kantoni Lisieux-3 (frëngjisht: Canton de Lisieux-3) është një kantondepartamentin Calvados, rajonin Basse-NormandieFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Lisieux. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 12852 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Lisieux-3 aktualisht përbëhet nga 13 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]