Kantoni Morteaux-Coulibœuf

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Morteaux-Coulibœuf
Canton de Morteaux-Coulibœuf
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Basse-Normandie
Departamenti Calvados
Arrondissement Caen
Kryeqëndra Morteaux-Coulibœuf
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 181,1 km2
Popullsia 4.880 banorë 2009
Dendësia 26,95 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 1425

Kantoni Morteaux-Coulibœuf (frëngjisht: Canton de Morteaux-Coulibœuf) është një kantondepartamentin Calvados, rajonin Basse-NormandieFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Morteaux-Coulibœuf. Ka sipërfaqe 181.1km2 dhe popullsi 4880 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Morteaux-Coulibœuf aktualisht përbëhet nga 20 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]