Jump to content

Kantoni Caen-2

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Kantoni Caen-2
kanton
Popullsia
 • Gjithsej25.873

Kantoni Caen-2 (frëngjisht: Canton de Caen-2) është një kantondepartamentin Calvados, rajonin Basse-NormandieFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Caen. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 25873 banorë.

Përbërja aktuale

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Caen-2 aktualisht përbëhet nga 5 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]