Kantoni Hérouville-Saint-Clair (Caen-5)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Hérouville-Saint-Clair (Caen-5)
Canton de Caen-5
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Basse-Normandie
Departamenti Calvados
Arrondissement Caen
Kryeqëndra Hérouville-Saint-Clair
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 17.291 banorë 2009
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 1441

Kantoni Hérouville-Saint-Clair (Caen-5) (frëngjisht: Canton d'Hérouville-Saint-Clair (Caen-5)) është një kantondepartamentin Calvados, rajonin Basse-NormandieFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Hérouville-Saint-Clair. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 17291 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Hérouville-Saint-Clair (Caen-5) aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011-2014 - Thierry Legouix

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]