Kantoni Blangy-le-Château

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Blangy-le-Château
Canton de Blangy-le-Château
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Basse-Normandie
Departamenti Calvados
Arrondissement Lisieux
Kryeqëndra Blangy-le-Château
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 142,2 km2
Popullsia 7.065 banorë 2009
Dendësia 49,68 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 1405

Kantoni Blangy-le-Château (frëngjisht: Canton de Blangy-le-Château) është një kantondepartamentin Calvados, rajonin Basse-NormandieFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Blangy-le-Château. Ka sipërfaqe 142.2km2 dhe popullsi 7065 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Blangy-le-Château aktualisht përbëhet nga 15 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]