Kantoni Lisieux-1

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Lisieux-1
Canton de Lisieux Stampa:1er Canton
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Basse-Normandie
Departamenti Calvados
Arrondissement Lisieux
Kryeqëndra Lisieux
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 13.388 banorë 2009
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 1421

Kantoni Lisieux-1 (frëngjisht: Canton de Lisieux-1) është një kantondepartamentin Calvados, rajonin Basse-NormandieFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Lisieux. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 13388 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Lisieux-1 aktualisht përbëhet nga 17 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]