Kantoni Livarot

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Livarot
Canton de Livarot
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Basse-Normandie
Departamenti Calvados
Arrondissement Lisieux
Kryeqëndra Livarot
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 172,08 km2
Popullsia 6.761 banorë 2009
Dendësia 39,29 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 1423

Kantoni Livarot (frëngjisht: Canton de Livarot) është një kantondepartamentin Calvados, rajonin Basse-NormandieFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Livarot. Ka sipërfaqe 172.08km2 dhe popullsi 6761 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Livarot aktualisht përbëhet nga 22 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011-2014 - Sébastien Leclerc

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]