Kantoni Le Caylar

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Le Caylar
Canton du Caylar
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Occitanie
Departamenti Hérault
Arrondissement Lodève
Kryeqëndra Le Caylar
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 227,57 km2
Popullsia 1.040 banorë 2009
Dendësia 4,57 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 3408
Kantoni Le Caylar – harta_foto

Kantoni Le Caylar (frëngjisht: Canton du Caylar) është një kantondepartamentin Hérault, rajonin OccitanieFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Le Caylar. Ka sipërfaqe 227.57km2 dhe popullsi 1040 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Le Caylar aktualisht përbëhet nga 8 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011-2014 - Frédéric Roig

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]