Kantoni Murviel-lès-Béziers

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Murviel-lès-Béziers
Canton de Murviel-lès-Béziers
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Occitanie
Departamenti Hérault
Arrondissement Béziers
Kryeqëndra Murviel-lès-Béziers
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 180,7 km2
Popullsia 11.834 banorë 2009
Dendësia 65,49 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 3425
Kantoni Murviel-lès-Béziers – harta_foto

Kantoni Murviel-lès-Béziers (frëngjisht: Canton de Murviel-lès-Béziers) është një kantondepartamentin Hérault, rajonin OccitanieFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Murviel-lès-Béziers. Ka sipërfaqe 180.7km2 dhe popullsi 11834 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Murviel-lès-Béziers aktualisht përbëhet nga 11 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]