Kantoni Montagnac

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Montagnac
Canton de Montagnac
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Occitanie
Departamenti Hérault
Arrondissement Béziers
Kryeqëndra Montagnac
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 150,93 km2
Popullsia 10.635 banorë 2009
Dendësia 70,46 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 3421
Kantoni Montagnac – harta_foto

Kantoni Montagnac (frëngjisht: Canton de Montagnac) është një kantondepartamentin Hérault, rajonin OccitanieFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Montagnac. Ka sipërfaqe 150.93km2 dhe popullsi 10635 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Montagnac aktualisht përbëhet nga 12 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]