Kantoni Sète-1

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Sète-1
Canton de Sète-1
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Languedoc-Roussillon
Departamenti Hérault
Arrondissement Montpellier
Kryeqëndra Sète
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 19.805 banorë Regjistrimi: 2009
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 3436
Kantoni Sète-1 – harta_foto

Kantoni Sète-1 (frëngjisht: Canton de Sète-1) është një kantondepartamentin Hérault, rajonin Languedoc-RoussillonFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Sète. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 19805 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Sète-1 aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]