Kantoni Mauguio

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Mauguio
Canton de Mauguio
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Languedoc-Roussillon
Departamenti Hérault
Arrondissement Montpellier
Kryeqëndra Mauguio
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 107 km2
Popullsia 34.069 banorë Regjistrimi: 2009
Dendësia 318,4 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 3419
Kantoni Mauguio – harta_foto

Kantoni Mauguio (frëngjisht: Canton de Mauguio) është një kantondepartamentin Hérault, rajonin Languedoc-RoussillonFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Mauguio. Ka sipërfaqe 107km2 dhe popullsi 34069 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Mauguio aktualisht përbëhet nga 6 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011-2014 - Yvon Bourrel

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]