Jump to content

Kantoni Montpellier-8

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Kantoni Montpellier-8
kanton
Popullsia
 • Gjithsej34.399

Kantoni Montpellier-8 (frëngjisht: Canton de Montpellier-8) është një kantondepartamentin Hérault, rajonin Languedoc-RoussillonFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Montpellier. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 34399 banorë.

Përbërja aktuale

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Montpellier-8 aktualisht përbëhet nga 3 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]
  • 2008-2014 - Jacques Atlan

Lidhje të jashtme

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]