Kantoni La Salvetat-sur-Agout

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni La Salvetat-sur-Agout
Canton de la Salvetat-sur-Agout
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Languedoc-Roussillon
Departamenti Hérault
Arrondissement Béziers
Kryeqëndra La Salvetat-sur-Agout
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 186,45 km2
Popullsia 1.669 banorë 2009
Dendësia 8,95 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 3434
Kantoni La Salvetat-sur-Agout – harta_foto

Kantoni La Salvetat-sur-Agout (frëngjisht: Canton de La Salvetat-sur-Agout) është një kantondepartamentin Hérault, rajonin Languedoc-RoussillonFrancë. Kryeqëndra e kantonit është La Salvetat-sur-Agout. Ka sipërfaqe 186.45km2 dhe popullsi 1669 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni La Salvetat-sur-Agout aktualisht përbëhet nga 3 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]