Kantoni Montpellier-7

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kantoni Montpellier-7
Canton de Montpellier-7
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Languedoc-Roussillon
Departamenti Hérault
Arrondissement Montpellier
Kryeqëndra Montpellier
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 29.709 banorë Regjistrimi: 2009
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 3443
Kantoni Montpellier-7 – harta_foto

Kantoni Montpellier-7 (frëngjisht: Canton de Montpellier-7) është një kantondepartamentin Hérault, rajonin Languedoc-RoussillonFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Montpellier. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 29709 banorë.

Administrimi[redakto | përpunoni burim]

Përbërja aktuale[redakto | përpunoni burim]

Kantoni Montpellier-7 aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[redakto | përpunoni burim]

  • 2011-2014 - Jacques Martin

Demografia[redakto | përpunoni burim]

Shiko edhe[redakto | përpunoni burim]

Referime[redakto | përpunoni burim]

Lidhje të jashtme[redakto | përpunoni burim]