Kantoni Castelnau-le-Lez

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Castelnau-le-Lez
Canton de Castelnau-le-Lez
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Languedoc-Roussillon
Departamenti Hérault
Arrondissement Montpellier
Kryeqëndra Castelnau-le-Lez
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 17,02 km2
Popullsia 22.557 banorë 2009
Dendësia 1.325,32 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 3447
Kantoni Castelnau-le-Lez – harta_foto

Kantoni Castelnau-le-Lez (frëngjisht: Canton de Castelnau-le-Lez) është një kantondepartamentin Hérault, rajonin Languedoc-RoussillonFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Castelnau-le-Lez. Ka sipërfaqe 17.02km2 dhe popullsi 22557 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Castelnau-le-Lez aktualisht përbëhet nga 2 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]