Kantoni Les Matelles

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Les Matelles
Canton des Matelles
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Occitanie
Departamenti Hérault
Arrondissement Montpellier
Kryeqëndra Les Matelles
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 188,1 km2
Popullsia 31.696 banorë 2009
Dendësia 168,51 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 3418
Kantoni Les Matelles – harta_foto

Kantoni Les Matelles (frëngjisht: Canton des Matelles) është një kantondepartamentin Hérault, rajonin OccitanieFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Les Matelles. Ka sipërfaqe 188.1km2 dhe popullsi 31696 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Les Matelles aktualisht përbëhet nga 14 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]