Kantoni Saint-Pons-de-Thomières

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Saint-Pons-de-Thomières
Canton de Saint-Pons-de-Thomières
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Languedoc-Roussillon
Departamenti Hérault
Arrondissement Béziers
Kryeqëndra Saint-Pons-de-Thomières
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 269,46 km2
Popullsia 4.024 banorë 2009
Dendësia 14,93 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 3433
Kantoni Saint-Pons-de-Thomières – harta_foto

Kantoni Saint-Pons-de-Thomières (frëngjisht: Canton de Saint-Pons-de-Thomières) është një kantondepartamentin Hérault, rajonin Languedoc-RoussillonFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Saint-Pons-de-Thomières. Ka sipërfaqe 269.46km2 dhe popullsi 4024 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Saint-Pons-de-Thomières aktualisht përbëhet nga 9 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]