Jump to content

Kantoni Montpellier-9

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Kantoni Montpellier-9
kanton
Popullsia
 • Gjithsej27.477

Kantoni Montpellier-9 (frëngjisht: Canton de Montpellier-9) është një kantondepartamentin Hérault, rajonin Languedoc-RoussillonFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Montpellier. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 27477 banorë.

Përbërja aktuale

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Montpellier-9 aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]