Kantoni Olargues

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Olargues
Canton d'Olargues
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Languedoc-Roussillon
Departamenti Hérault
Arrondissement Béziers
Kryeqëndra Olargues
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 283,37 km2
Popullsia 4.254 banorë 2009
Dendësia 15,01 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 3426
Kantoni Olargues – harta_foto

Kantoni Olargues (frëngjisht: Canton d'Olargues) është një kantondepartamentin Hérault, rajonin Languedoc-RoussillonFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Olargues. Ka sipërfaqe 283.37km2 dhe popullsi 4254 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Olargues aktualisht përbëhet nga 13 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]