Kantoni Montpellier-2

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Montpellier-2
Canton de Montpellier-2
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Languedoc-Roussillon
Departamenti Hérault
Arrondissement Montpellier
Kryeqëndra Montpellier
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 15 km2
Popullsia 33.076 banorë Regjistrimi: 2009
Dendësia 2.205,07 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 3423
Kantoni Montpellier-2 – harta_foto

Kantoni Montpellier-2 (frëngjisht: Canton de Montpellier-2) është një kantondepartamentin Hérault, rajonin Languedoc-RoussillonFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Montpellier. Ka sipërfaqe 15km2 dhe popullsi 33076 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Montpellier-2 aktualisht përbëhet nga 3 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2008-2014 - Pierre Maurel

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]