Kantoni Montpellier-6

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kantoni Montpellier-6
Canton de Montpellier-6
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Languedoc-Roussillon
Departamenti Hérault
Arrondissement Montpellier
Kryeqëndra Montpellier
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 19.275 banorë Regjistrimi: 2009
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 3442
Kantoni Montpellier-6 – harta_foto

Kantoni Montpellier-6 (frëngjisht: Canton de Montpellier-6) është një kantondepartamentin Hérault, rajonin Languedoc-RoussillonFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Montpellier. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 19275 banorë.

Administrimi[redakto | përpunoni burim]

Përbërja aktuale[redakto | përpunoni burim]

Kantoni Montpellier-6 aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[redakto | përpunoni burim]

  • 2008-2014 - Christophe Moralès

Demografia[redakto | përpunoni burim]

Shiko edhe[redakto | përpunoni burim]

Referime[redakto | përpunoni burim]

Lidhje të jashtme[redakto | përpunoni burim]