Kantoni Béziers-4

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Béziers-4
Canton de Béziers-4
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Languedoc-Roussillon
Departamenti Hérault
Arrondissement Béziers
Kryeqëndra Béziers
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 80 km2
Popullsia 36.403 banorë 2009
Dendësia 455,04 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 3439
Kantoni Béziers-4 – harta_foto

Kantoni Béziers-4 (frëngjisht: Canton de Béziers-4) është një kantondepartamentin Hérault, rajonin Languedoc-RoussillonFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Béziers. Ka sipërfaqe 80km2 dhe popullsi 36403 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Béziers-4 aktualisht përbëhet nga 5 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]