Kantoni Sète-2

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Sète-2
Canton de Sète-2
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Languedoc-Roussillon
Departamenti Hérault
Arrondissement Montpellier
Kryeqëndra Sète
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 22.691 banorë Regjistrimi: 2009
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 3437
Kantoni Sète-2 – harta_foto

Kantoni Sète-2 (frëngjisht: Canton de Sète-2) është një kantondepartamentin Hérault, rajonin Languedoc-RoussillonFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Sète. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 22691 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Sète-2 aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]