Kantoni Béziers-1

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Béziers-1
Canton de Béziers-1
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Languedoc-Roussillon
Departamenti Hérault
Arrondissement Béziers
Kryeqëndra Béziers
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 20.372 banorë 2009
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 3404
Kantoni Béziers-1 – harta_foto

Kantoni Béziers-1 (frëngjisht: Canton de Béziers-1) është një kantondepartamentin Hérault, rajonin Languedoc-RoussillonFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Béziers. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 20372 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Béziers-1 aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]