Kantoni Mézières-sur-Issoire

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Mézières-sur-Issoire
Canton de Mézières-sur-Issoire
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Limousin
Departamenti Haute-Vienne
Arrondissement Bellac
Kryeqëndra Mézières-sur-Issoire
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 260,05 km2
Popullsia 3.725 banorë 2006
Dendësia 14,32 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 8716
Kantoni Mézières-sur-Issoire – harta_foto

Kantoni Mézières-sur-Issoire (frëngjisht: Canton de Mézières-sur-Issoire) është një kantondepartamentin Haute-Vienne, rajonin LimousinFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Mézières-sur-Issoire. Ka sipërfaqe 260.05km2 dhe popullsi 3725 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Mézières-sur-Issoire aktualisht përbëhet nga 9 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2008-2014 - Jean-Claude Bonnet

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]