Kantoni Limoges-La Bastide

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kantoni Limoges-La Bastide
Canton de Limoges-La Bastide
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Limousin
Departamenti Haute-Vienne
Arrondissement Limoges
Kryeqëndra Limoges
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 9.722 banorë 2006
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 8714

Kantoni Limoges-La Bastide (frëngjisht: Canton de Limoges-La Bastide) është një kantondepartamentin Haute-Vienne, rajonin LimousinFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Limoges. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 9722 banorë.

Administrimi[redakto | përpunoni burim]

Përbërja aktuale[redakto | përpunoni burim]

Kantoni Limoges-La Bastide aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[redakto | përpunoni burim]

  • 2011-2014 - Gérard Granet

Demografia[redakto | përpunoni burim]

Shiko edhe[redakto | përpunoni burim]

Referenca[redakto | përpunoni burim]

Lidhje të jashtme[redakto | përpunoni burim]