Jump to content

Kantoni Limoges-Carnot

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Kantoni Limoges-Carnot
kanton
Popullsia
 • Gjithsej9.482

Kantoni Limoges-Carnot (frëngjisht: Canton de Limoges-Carnot) është një kantondepartamentin Haute-Vienne, rajonin LimousinFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Limoges. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 9482 banorë.

Përbërja aktuale

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Limoges-Carnot aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]
  • 2011-2014 - Sandrine Rotzler

Lidhje të jashtme

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]