Kantoni Limoges-Condat

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kantoni Limoges-Condat
Canton de Limoges-Condat
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Limousin
Departamenti Haute-Vienne
Arrondissement Limoges
Kryeqëndra Limoges
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 19.145 banorë 2007
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 8736
Kantoni Limoges-Condat – harta_foto

Kantoni Limoges-Condat (frëngjisht: Canton de Limoges-Condat) është një kantondepartamentin Haute-Vienne, rajonin LimousinFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Limoges. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 19145 banorë.

Administrimi[redakto | përpunoni burim]

Përbërja aktuale[redakto | përpunoni burim]

Kantoni Limoges-Condat aktualisht përbëhet nga 4 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[redakto | përpunoni burim]

  • 2008-2014 - Annick Morizio

Demografia[redakto | përpunoni burim]

Shiko edhe[redakto | përpunoni burim]

Referime[redakto | përpunoni burim]

Lidhje të jashtme[redakto | përpunoni burim]