Kantoni Magnac-Laval

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Magnac-Laval
Canton de Magnac-Laval
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Limousin
Departamenti Haute-Vienne
Arrondissement Bellac
Kryeqëndra Magnac-Laval
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 220,89 km2
Popullsia 3.768 banorë 2008
Dendësia 17,06 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 8715
Kantoni Magnac-Laval – harta_foto

Kantoni Magnac-Laval (frëngjisht: Canton de Magnac-Laval) është një kantondepartamentin Haute-Vienne, rajonin LimousinFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Magnac-Laval. Ka sipërfaqe 220.89km2 dhe popullsi 3768 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Magnac-Laval aktualisht përbëhet nga 6 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011-2014 - Josiane Demousseau

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]