Kantoni Rochechouart

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Rochechouart
Canton de Rochechouart
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Limousin
Departamenti Haute-Vienne
Arrondissement Rochechouart
Kryeqëndra Rochechouart
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 139,86 km2
Popullsia 5.369 banorë 2006
Dendësia 38,39 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 8722
Kantoni Rochechouart – harta_foto

Kantoni Rochechouart (frëngjisht: Canton de Rochechouart) është një kantondepartamentin Haute-Vienne, rajonin LimousinFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Rochechouart. Ka sipërfaqe 139.86km2 dhe popullsi 5369 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Rochechouart aktualisht përbëhet nga 5 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2008-2014 - Michel Fages

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]