Kantoni Châlus

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kantoni Châlus
Canton de Châlus
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Limousin
Departamenti Haute-Vienne
Arrondissement Limoges
Kryeqëndra Châlus
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 163,15 km2
Popullsia 5.410 banorë 2006
Dendësia 33,16 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 8705
Kantoni Châlus – harta_foto

Kantoni Châlus (frëngjisht: Canton de Châlus) është një kantondepartamentin Haute-Vienne, rajonin LimousinFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Châlus. Ka sipërfaqe 163.15km2 dhe popullsi 5410 banorë.

Administrimi[redakto | përpunoni burim]

Përbërja aktuale[redakto | përpunoni burim]

Kantoni Châlus aktualisht përbëhet nga 6 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[redakto | përpunoni burim]

Demografia[redakto | përpunoni burim]

Shiko edhe[redakto | përpunoni burim]

Referime[redakto | përpunoni burim]

Lidhje të jashtme[redakto | përpunoni burim]