Kantoni Saint-Sulpice-les-Feuilles

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Saint-Sulpice-les-Feuilles
Canton de Saint-Sulpice-les-Feuilles
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Limousin
Departamenti Haute-Vienne
Arrondissement Bellac
Kryeqëndra Saint-Sulpice-les-Feuilles
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 231,15 km2
Popullsia 4.195 banorë 2006
Dendësia 18,15 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 8728
Kantoni Saint-Sulpice-les-Feuilles – harta_foto

Kantoni Saint-Sulpice-les-Feuilles (frëngjisht: Canton de Saint-Sulpice-les-Feuilles) është një kantondepartamentin Haute-Vienne, rajonin LimousinFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Saint-Sulpice-les-Feuilles. Ka sipërfaqe 231.15km2 dhe popullsi 4195 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Saint-Sulpice-les-Feuilles aktualisht përbëhet nga 9 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011-2014 - Jean-Pierre Drieux

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]