Kantoni Limoges-Vigenal

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kantoni Limoges-Vigenal
Canton de Limoges-Vigenal
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Limousin
Departamenti Haute-Vienne
Arrondissement Limoges
Kryeqëndra Limoges
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 11.032 banorë 2006
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 8742
Kantoni Limoges-Vigenal – harta_foto

Kantoni Limoges-Vigenal (frëngjisht: Canton de Limoges-Vigenal) është një kantondepartamentin Haute-Vienne, rajonin LimousinFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Limoges. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 11032 banorë.

Administrimi[redakto | përpunoni burim]

Përbërja aktuale[redakto | përpunoni burim]

Kantoni Limoges-Vigenal aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[redakto | përpunoni burim]

  • 2011-2014 - Pierre Lefort

Demografia[redakto | përpunoni burim]

Shiko edhe[redakto | përpunoni burim]

Referime[redakto | përpunoni burim]

Lidhje të jashtme[redakto | përpunoni burim]