Kantoni Limoges-Panazol

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kantoni Limoges-Panazol
Canton de Limoges-Panazol
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Limousin
Departamenti Haute-Vienne
Arrondissement Limoges
Kryeqëndra Limoges
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 21.781 banorë 2006
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 8737
Kantoni Limoges-Panazol – harta_foto

Kantoni Limoges-Panazol (frëngjisht: Canton de Limoges-Panazol) është një kantondepartamentin Haute-Vienne, rajonin LimousinFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Limoges. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 21781 banorë.

Administrimi[redakto | përpunoni burim]

Përbërja aktuale[redakto | përpunoni burim]

Kantoni Limoges-Panazol aktualisht përbëhet nga 5 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[redakto | përpunoni burim]

  • 2011-2014 - Laurent Lafaye

Demografia[redakto | përpunoni burim]

Shiko edhe[redakto | përpunoni burim]

Referime[redakto | përpunoni burim]

Lidhje të jashtme[redakto | përpunoni burim]