Kantoni Saint-Laurent-sur-Gorre

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Saint-Laurent-sur-Gorre
Canton de Saint-Laurent-sur-Gorre
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Limousin
Departamenti Haute-Vienne
Arrondissement Rochechouart
Kryeqëndra Saint-Laurent-sur-Gorre
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 147,96 km2
Popullsia 4.661 banorë 2006
Dendësia 31,5 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 8725
Kantoni Saint-Laurent-sur-Gorre – harta_foto

Kantoni Saint-Laurent-sur-Gorre (frëngjisht: Canton de Saint-Laurent-sur-Gorre) është një kantondepartamentin Haute-Vienne, rajonin LimousinFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Saint-Laurent-sur-Gorre. Ka sipërfaqe 147.96km2 dhe popullsi 4661 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Saint-Laurent-sur-Gorre aktualisht përbëhet nga 6 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011-2014 - Yves Raymondaud

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]