Kantoni Saint-Junien-Ouest

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Kantoni Saint-Junien-Ouest
kanton
Popullsia
 • Gjithsej8.451

Kantoni Saint-Junien-Ouest (frëngjisht: Canton de Saint-Junien-Ouest) është një kantondepartamentin Haute-Vienne, rajonin LimousinFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Saint-Junien. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 8451 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Saint-Junien-Ouest aktualisht përbëhet nga 3 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2008-2014 - Pierre Allard

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]