Kantoni Saint-Mathieu

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Saint-Mathieu
Canton de Saint-Mathieu
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Limousin
Departamenti Haute-Vienne
Arrondissement Rochechouart
Kryeqëndra Saint-Mathieu
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 181,62 km2
Popullsia 3.355 banorë 2006
Dendësia 18,47 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 8727
Kantoni Saint-Mathieu – harta_foto

Kantoni Saint-Mathieu (frëngjisht: Canton de Saint-Mathieu) është një kantondepartamentin Haute-Vienne, rajonin LimousinFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Saint-Mathieu. Ka sipërfaqe 181.62km2 dhe popullsi 3355 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Saint-Mathieu aktualisht përbëhet nga 6 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2008-2014 - Claude Pauliat

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]