Kantoni Nantiat

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Nantiat
Canton de Nantiat
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Limousin
Departamenti Haute-Vienne
Arrondissement Bellac
Kryeqëndra Nantiat
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 246,86 km2
Popullsia 7.257 banorë 2006
Dendësia 29,4 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 8717
Kantoni Nantiat – harta_foto

Kantoni Nantiat (frëngjisht: Canton de Nantiat) është një kantondepartamentin Haute-Vienne, rajonin LimousinFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Nantiat. Ka sipërfaqe 246.86km2 dhe popullsi 7257 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Nantiat aktualisht përbëhet nga 11 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]