Kantoni Saint-Germain-les-Belles

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Saint-Germain-les-Belles
Canton de Saint-Germain-les-Belles
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Limousin
Departamenti Haute-Vienne
Arrondissement Limoges
Kryeqëndra Saint-Germain-les-Belles
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 272,58 km2
Popullsia 6.227 banorë 2006
Dendësia 22,84 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 8723
Kantoni Saint-Germain-les-Belles – harta_foto

Kantoni Saint-Germain-les-Belles (frëngjisht: Canton de Saint-Germain-les-Belles) është një kantondepartamentin Haute-Vienne, rajonin LimousinFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Saint-Germain-les-Belles. Ka sipërfaqe 272.58km2 dhe popullsi 6227 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Saint-Germain-les-Belles aktualisht përbëhet nga 8 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011-2014 - Marc Ditlecadet (DVG)

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]