Modalen

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Modalen (kthjellim).


Modalen
—  komunë  —
stema_figura
Pamje nga Modalen

Administrimi
Shteti Norvegjia Norvegjia
Rajoni Vestlandet
Qarku Hordaland
Kryeqëndra Modalen
Gjuha zyrtare Norvegjisht Nynorsk
Kryekomunari Knut Moe (lista civica)
Statistika dhe Territori
Koordinatat 60°52′V 5°55′L / 60.867°V 5.917°L / 60.867; 5.917 (Modalen)Koordinatat: 60°52′V 5°55′L / 60.867°V 5.917°L / 60.867; 5.917 (Modalen)
Sipërfaqja 412 km2
Popullsia 360 banorë 2008
Dendësia 0,87 banorë/km2
Informacione të tjera
Etnohoronimi Modøl
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor 1545
Vendndodhja
Modalen is located in Norvegjia
Modalen
Modalen
Modalen – harta_foto
www.modalen.kommune.no

Modalen është një komunëqarkun Hordaland, Norvegji. Komuna ka një sipërfaqe 412 km² dhe popullsi 360 banorë[1].

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Popullsia e komunës

Në grafik paraqitet popullsia e komunës duke nisur nga viti 1950.[2]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Modalen – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]