Vërtoku

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Vrutoku)
Shko te: navigacion, kërko
Flag of Macedonia.svg Fshatra në Republikën e Maqedonisë
Emri: Vërtoku
Komuna: Komuna e Gostivarit
Krahina etnografike/ gjeografike: Pollog i Epërm
Popullsi: -
Kodi postal: -
Kodi telefonik: -
Lartësia mbidetare: -
Sipërfaqja: -
Gjerësia gjeografike: -
Gjatësia gjeografike: -
Web-faqe: s'ka
Përdorimi i stampës

Vërtok (Maqedonisht: Вруток/Vrutok) është fshat në komunën e Mavrovës dhe Radostushës, Maqedoni.

Gjeografia[redakto | redakto tekstin burimor]

Demografia[redakto | redakto tekstin burimor]

Ekonomia[redakto | redakto tekstin burimor]

Kultura[redakto | redakto tekstin burimor]

Historia[redakto | redakto tekstin burimor]

Shih edhe[redakto | redakto tekstin burimor]Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]