Gegla

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Geglë
Гегља
Fshat
Vendndodhja
Geglë is located in Serbia
Geglë
Geglë

Koordinatat: 42°55′20″V 21°40′27″L / 42.92222°V 21.67417°L / 42.92222; 21.67417

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Jabllanicë
Komuna Lebanë
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 42° 55′ 20″ Veri

21° 40′ 27″ Lindje

Geglë ose Gegël (serbisht: Гегља/Gegla) është fshat në komunën e Lebanës, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]