Pertati

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Pertat
Пертате
Fshat
Vendndodhja
Pertat is located in Serbia
Pertat
Pertat

Koordinatat: 42°57′37″V 21°50′17″L / 42.96028°V 21.83806°L / 42.96028; 21.83806

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Jabllanicë
Komuna Lebanë
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 252 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 42° 57′ 37″ Veri

21° 50′ 17″ Lindje

Pertat (serbisht: Пертате/Pertate) është fshat në komunën e Lebanës, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]