Vranoci i Poshtëm (Lebanë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Vranoc i Poshtëm
Доње Врановце
Fshat
Vendndodhja
Vranoc i Poshtëm is located in Serbia
Vranoc i Poshtëm
Vranoc i Poshtëm

Koordinatat: 42°55′28″V 21°48′52″L / 42.92444°V 21.81444°L / 42.92444; 21.81444

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Jabllanicë
Komuna Lebanë
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 340 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 42° 55′ 28″ Veri

21° 48′ 52″ Lindje

Vranoc i Poshtëm (serbisht: Доње Врановце/Donje Vranovce) është fshat në komunën e Lebanës, Serbi.

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Nga 1439 banor sa kishte në vitin 1948 numri i banorëve ka rënë në 331.

Dikur i banuar nga shqiptarët, ndërsa tash vetëm nga serbët.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]