Sharca

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Sharcë
Шарце
Fshat
Vendndodhja
Sharcë is located in Serbia
Sharcë
Sharcë

Koordinatat: 42°53′38″V 21°44′38″L / 42.89389°V 21.74389°L / 42.89389; 21.74389

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Jabllanicë
Komuna Lebanë
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 360 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 42° 53′ 38″ Veri

21° 44′ 38″ Lindje

Sharcë (serbisht: Шарце/Šarce) është fshat në komunën e Lebanës, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]